Maža, mažesnė, mažiausia

2021 01 25

 

Tikrai ne paslaptis, kad šiandienis millennial kartos klientas madoje vertina ne tik funkciją ar estetiką, bet ir nešamą žinutę. Neretai – ir humoro jausmą. Kai prancūzų dizaineris Simonas Porte Jacquemus 2018-ųjų vasaros kolekcijoje pristatė miniatiūrinę rankinę, žaismingai pavadintą „Le Sac Chiquito“, humoro buvo tikrai daugiau nei, na, pačios rankinės. 5.3cm x 4.3cm x 1.5cm – tokių išmavimų užteko, kad lėlei labiau tinkamo dydžio aksesuaras taptų bene labiausiai geidžiamu bei fotografuojamu sezono akcentu. Ką jau kalbėti apie išplitusius juokelius internete, keliančius klausimą, kas į tokią rankinę tilptų. Populiarų atsakymą vėlgi pateikė Lizzo: tamponas, prezervatyvas bei lašelis tekilos. Telefonui, raktams bei banko kortelei vietos veikiausiai nepakaktų.

 

Jeigu kiek rimčiau, smulkūs ir, regis, jokios funkcijos neatliekantys aksesuarai mados kolekcijose tikrai nėra naujiena, nes jų reikšmė – simbolinė. Kelių pastarųjų metų kontekste pastebima, jog į dešimtuką pataiko kūriniai, kurie balansuoja ant kuriozo ribos, dailiai atrodo Instagram nuotraukose ir, žinoma, kainuoja tiek, kiek išleisti madingam akcentui dar nėra itin gaila. Šiandien mažiausiąją „Chiquito“ versiją su ilga rankena įsigyti galite už 200-300 eurų – maždaug tiek, kiek kiti dizaineriai įkainoja medžiaginį diržą ar, pavyzdžiui, smulkų vieną auskarą.

 

Svarbu paminėti ir tai, kad mažytė rankinė idealiai atitinka jau keletą metų vyraujančią „žaislinio“ mados dizaino kryptį. Pradėjusi populiarėti tuomet, kai asketiškas ir funkcionalus minimalizmas pamažu traukėsi iš tendencijų sąrašų, ši kryptis kviečia sugrįžti į vaikystę ir sąmoningai rinktis tai, kas nėra praktiška, bet džiugina žvilgsnį, kelia savotišką nostalgiją. Ryškios spalvos, blizgučiai, specialiai išdidintos ar sumažintos formos – visa tai primena pirmas pažintis su tipiškai „moteriškais“ aksesuarais, kurie mergaitėms siūlomi kaip „bandomoji“ suaugusių moterų įvaizdžio atributų versija.

 

Kodėl to norime šiandien? Galbūt todėl, kad kaskart naujos rankinės paieškos prasideda nuo gausybės funkcinių klausimų apie tai, kur tilps nešiojamasis kompiuteris, užrašų knyga, įkroviklio laidas, buteliukas vandens ir piniginė. Užgožti poreikių lavinos, estetiniai (o gal net emociniai?) aksesuaro pasirinkimo kriterijai visą procesą paverčia labai... nuobodžiu ir nebeturinčiu nieko bendra su noru tiesiog džiautis mada. O per petį permesta mažytė rankinė, kurioje telpa nebent ausinės, šį slogų poreikį prioritetą teikti funkcijai iškart išsklaido.

 

Šiuo metu mikroskopinio dydžio rankinės jau tampa svarbia detale tokių mados namų kaip „Fendi“, „Prada“, „Bottega Veneta“, „Moschino“ kolekcijose, kur jos natūraliai papildo tiek kasdienius, tiek vakaro įvaizdžius. Mažas rankines kaip ryškų įvaizdžio akcentą renkasi ir mados savaičių svečiai, jas demonstruojantys kaip statuso, savalaikės prabangos simbolį. Net jeigu kartais atrodo, kad maža rankinė – tik dar viena mados užgaida, kuriai vietos jūsų spintoje nėra, pabandykite į rankas paimti puošią delninę ar per petį permesti miniatiūrinę dėžutę ant grandinėlės. Pamatysite – net mažiausias akcentas gali sukelti didelę šypseną. Turbūt didesnę nei pati rankinė.

 

 

Deimantė Bulbenkaitė


Nemokamas pristatymas
Užsakymams nuo 40 Eur
Pagalba renkantis
24/7
Patogus atsiskaitymas
Internetu arba atsiimant