Šiandien influenceriai yra labai galinga jėga

2020 10 27

Latvė Līga ZEMTURE, regis, sėkmės palytėta: skersai išilgai išmaišytas pasaulis, mylimas ir mylintis vyras, svajonių darbas pačios įkurtoje kompanijoje, o nuo 2018-ųjų ji – ir popierinio bei internetinio žurnalo „L’Officiel Baltics“ vyriausioji redaktorė. Taip pat – bene įtakingiausia savo šalyje influencerė, su kuria mielai bendradarbiauja prabangos prekių ženklai, nes ši įspūdinga moteris tarp Latvijos nuomonės formuotojų turi išskirtinį svorį.

Kas, manote, šiandien daro didesnę įtaką – nuomonės formuotojai ar mados žurnalai?

Šiandien influenceriai yra labai galinga jėga. Tą galiu teigti, nes užsiimu ir vienu, ir kitu, pastebiu, kiek žmonių pasiekia žurnalas ir mano asmeninės žinutės internete. Bet nereikia pamiršti, kad daug nuomonės formuotojų nėra labai patikimi ir neturi aiškios vizijos.

Jus galima pavadinti įtakingiausia latvių influencere? Ką jums tai reiškia?

Prabangios mados srityje – taip. Ir aš tikrai dėkinga likimui už tokią dovaną.

Līga, turite tiek reikalų ir pareigų – kaip viską spėjate?

Neneigsiu, mano gyvenimas nuostabus, tad, kaip išmokė močiutė, kiekvieną vakarą pasimeldusi padėkoju už viską, kas tądien man nutiko. Nuo mažens mėgau tuo pat metu daryti ne vieną darbą. Visada tikėjau, kad kuo daugiau darysiu, tuo daugiau pasieksiu. Žinoma, nepamirštu, kad sėkmės paslaptis paprasta: visi darbai, kurių imuosi, man turi tikrai patikti. Kadangi beprotiškai myliu madą, galiu dirbti šioje srityje neskaičiuodama valandų.

Šįmet mano įkurtai kompanijai „Marble Avenues“ sukaks dešimt. Ji teikia mados verslo konsultacijas ir užsiima skaitmeninio turinio kūrimu bei valdymu. Anksčiau pati kūriau „Marble Avenues“ blogą, paskui susitelkiau į savo instagramą. Geriausiai pasaulį matau per fotografiją, man labai patinka viskas, kas estetiška, tad dėlioti nuotraukas ir jomis pasakoti savo emocijas – labai smagu.

Kaip bemėgčiau visą įvairią savo veiklą, svarbiausia man yra šeima. Tai – mano vyras Ugis Zemturis. Mudviem teko pagyventi įvairiose pasaulio vietose ir visur iškart pasijusdavau kaip namie tik dėl to, kad buvome kartu. Mėgstame keliauti – pasaulyje nebeliko daug vietų, kuriose nesame viešėję. Tiesa, dabar keliaujame mažiau, nes dažnai turiu kur nors vykti darbo reikalais. Kai grįžtu, mieliau ne vėl kraunuosi lagaminus, o būnu namuose su vyru ir mūsų šunimi arba lankome tėvus.

Dirbti mados srityje svajojote nuo vaikystės?

Gimiau mažame Latvijos mieste, bet nuo mažens turėjau jį „išaugusių“ idėjų ir planų, užtat baigusi devynias klases vienui viena išvažiavau į sostinę, buvau priima į tuo metu geriausia ten laikomą mokyklą – Rygos prancūzų licėjų. O vaikystėje svajonės buvo visai nenusijusios su mada. Tada norėjau tapti... savo šalies prezidente! Taigi normalu, kad rinkausi politikos mokslų studijas. Bet, atsidūrusi gana arti politikų ir politikos, supratau, koks tai vis dėlto bjaurus žaidimas, tad pateikiau prašymą į kitą universitetą studijuoti ekonomikos. Ir politikos mokslų, ir ekonomikos bakalaurą baigiau su pagyrimu, nes turėjau didelę svajonę toliau studijuoti Harvarde. Tačiau viskas sukrito taip, kad dar iki išvykdama į Jungtines Valstijas sutikau būsimą savo vyrą, finansų ir verslo strategijų ekspertą Ugį Zemturį, tuometį „Hansabank“ viceprezidentą. Įsiplieskė meilė, abu nutarėme likti Latvijoje, taigi verslo magistro studijas pagal tarptautinę programą baigiau čia. Mes kartu su vyru – jau septyniolika metų, ir aš nesiliauju dėkoti dangui už tai, kad susitikome. Kartu stengiuosi kuo mažiau apie savo laimę kalbėti viešai, nedemonstruoju bendrų nuotraukų instagrame, nes tai man atrodo per daug svarbu ir šventa, noriu savo laimę saugoti nuo viešumo. Pamenu, kai tik pradėjome susitikinėti, užgriuvo visuotinis žiniasklaidos dėmesys, – gyvenime nieko panašaus nebenorėčiau patirti.

Mada domėjausi, bet niekada nemaniau, kad dirbsiu šioje srityje. Baigusi mokslus, tapau IT įmonės rinkodaros direktore ir planavau ateityje persikelti į bankų sektorių. Bet viskas pasikeitė, kai sulaukiau pasiūlymo tapti vienos mados kompanijos direktore Šanchajuje, Kinijoje. Pasiūlymą priėmiau ir jis iš esmės pakeitė mano gyvenimą bei ateities viziją. Štai tada pajutau skirtumą tarp tiesiog darbo ir darbo, kur tau įdomu absoliučiai viskas – nuo A iki Z.

Kaip atsidūrėte ukrainietiškojo „Vogue“ redakcijoje?

Etapas, kai su vyru gyvenome Kijeve, mane smarkiai stumtelėjo link to, kuo užsiimu dabar. Atvirai sakant, būtent ten man atsivėrė akys ir pamačiau naujų galimybių. Ugis konsultavo banką Kijeve, aš per atstumą vadovavau savo įmonei Latvijoje, bet iš neturėjimo ką veikti dar nusprendžiau parašyti laišką „Vogue Ukraine“. Netrukus tapau žurnalo mados redaktoriaus Philippo Vlasovo asistente. Labai džiaugiuosi dėl jo, nes Philippas vėliau tapo vyriausiuoju redaktoriumi, o būtent „Vogue Ukraineׅ“ yra vienas mano mėgstamiausių mados žurnalų. Jis išlaiko gerą stilių, kiekvienas viršelis yra tarsi meno kūrinys. Ir dabar, dirbdama „L’Officiel“, mielai perverčiu kitus žurnalus, pasidžiaugiu itin vykusiais viršeliais, fotosesijomis.

Būtent „Vogue“ supratau, kad ateityje norėčiau dirbti mados žurnale. Man būtų patikę darbuotis „Vogue“ gerokai ilgiau, bet baigėsi vyro projektai Kijeve, persikėlėme į Latviją, netrukus – į Majamį Jungtinėse Valstijose. Ten pradėjau kurti savo blogą „Marble Avenues“ ir jau po keleto postų bei kartu su jais atsiradusių 8000 sekėjų instagrame buvau pastebėta „Christian Louboutin“ atstovų – jie pakvietė į savo renginį Niujorke. Pajutau, kad turiu plėtoti blogą, nors nesuvokiau, kaip reikėtų tą daryti, ar tikrai ši veikla reikalinga man ir kas iš viso to išaugs. Pradžioje viską dariau tik dėl malonumo. Kadangi studijavau fotografiją Šv. Martino meno ir dizaino koledže Londone, iki tol vis sukau galvą, kaip įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Čia pasitaikė proga. Pamažu viskas įsisuko, ir dabar mano darbo sritis – tarptautiniai prabangos prekių ženklai, turiu labai aiškią strategiją. Iš mados srities bendradarbiauju su mytheresa.com – vienu didžiausių interneto pardavėjų, vienas svarbiausių vietinių mano užsakovų – „PLAZA Fashion Store“ Rygoje, prabangus centras, kur prekiaujama tokių ženklų kaip „Balenciaga“, „Dior“, „Fendi“, „Gucci“, „Saint Laurent“ gaminiais. Mano ilgametė meilė – „H&M“. Atstovauju šiam gamintojui, kai pristatomos bendros kolekcijos su garsiausiais dizaineriais. Tuo pat metu dirbu ir su grožio prekėmis – „Giorgio Armani“, „Givenchy“, „Lancoôme“, YSL. Žaviuosi automobiliais, tai – mano aistra, kurią, manau, paveldėjau iš tėčio, tad esu laiminga galėdama bendradarbiauti su „Bentley“ ir „Porsche“. Kadangi šie darbai man tokie malonūs ir svarbūs, pastebiu, kad net jums prekių ženklus vardiju pagal abėcėlę (juokiasi). O jei rimtai, visuomet labai rūpestingai renkuosi, su kuo dirbti. Ir, patikėkit, dažnai sakau „ne“, kai tik pajuntu, jog tas prekės ženklas man tiesiog nelimpa.

Visa tai skamba kaip neįtikėtina sėkmės istorija: pomėgis tampa darbu, turite beveik dešimt tūkstančių sekėjų instagrame, renkatės, kuriems prabangos prekių ženklams atstovauti. O kaip tapote žurnalo vyriausiąja redaktore?

Manau, visada svarbiausia – pasikliauti intuicija. Per visus tuos metus dariau begalę su įvairiomis mados ir grožio sritimis susijusių darbų – pradedant mados, asmeninio stiliaus kūrimu, makiažu, drabužių užpirkimu, fotografija. Ir visko labai rimtai ir kantriai mokiausi, nes noriu perprasti kiekvieną atliekamo darbo niuansą. Dirbdama ir studijuodama labai aiškiai jutau, kad vis dar neradau TOS veiklos, kuri man įdomiausia, kur link tą ilgą laiką einu. Galiausiai taškai susidėliojo – ir tapau „L’Officiel Baltics“ vyriausiąja redaktore.

Ką jums reiškia mada? Ar madingas tai – gerai apsirengęs?

Tiesą pasakius, aš kvėpuoju mada. Dievinu viską, kas su ja susiję. Svarbiausia – ne vaikytis trendų, o būti atviram sau ir būti savimi. Geri drabužiai parodo geras žmogaus manieras, bet, kaip yra pasakęs Tomas Fordas, tai gali būti visiškai nesusiję su mada. Labiau reikėtų kalbėti apie stiliaus pojūtį. Ir man žiauriai patinka stiliaus ikonos Lauren Hutton frazė, jog mada yra tai, ką tau keturis kartus per metus pasiūlo dizaineriai, o stilius – jau tai, ką pats išsirenki.

Keliaujate po svarbiausius pasaulio mados renginius, grįžus namo neatrodo, kad Latvija, Lietuva – kiek provincialios, per mažai čia domimasi naujovėmis?

Esu įsimylėjusi Paryžių, dievinu čia vykstančią mados savaitę, nes joje pristatomi beveik visi mano mėgstamiausi ženklai. Nereikia pamiršti, kad per visas tris Baltijos šalis teturime šešis milijonus gyventojų, todėl kaip rinka net nedominame daugybės tarptautinių prabangios mados kūrėjų. Jie čia savo produkcijos net nepristato. Man pasisekė – keliaudama pamatau, ką jie kuria. Beje, labai norėčiau, kad Lietuva, Latvija ir Estija atsidurtų pasauliniame mados žemėlapyje – juk pas mus tiek daug madingų ir labai gražių žmonių. Turiu keletą bičiulių Lietuvoje ir jų stilius man atrodo absoliučiai pribloškiantis! Netgi savo vestuvių fotografą pasirinkau lietuvį – Liną Dambrauską, jo nuotraukose ir pamačiau, kadf stilingų ir gražių moterų Lietuvoje tiesiog knibžda. Manau, mados srityje turėtume vieni kitus paremti, padirbėti patys į petį. Tikrai norėčiau lankytis mados renginiuose ir Lietuvoje, ir Estijoje, mielai apie juos rašyčiau ir pasakočiau pasauliui. Veikti ir ką nors pasiekti kartu visai įmanoma. Juk, pažiūrėkit, vienu karštų mados taškų kažkuriuo metu tapo Skandinavija, dabar – Danija. Spėju, Baltijos šalių valanda dar išmuš.

Kokia jūs „šiapus kompiuterio ekrano“ – ne nuomonės formuotoja ir redaktorė? Kur jūsų namai, kaip leidžiate savaitgalius? Ar turite laiko draugams?

Tikraisiais savo namais laikau Rygą. Tiesą sakant, manau, kad galėčiau gyventi visur, kur tik būtų mados. Užtat kai dar prieš daug metų vyras pasiūlė kraustytis į Balį, atsisakiau: man baisiausiai stigtų su mada susijusių įvykių ir aktualijų.

Savaitgaliais aš tokia pati, kaip ir visomis kitomis dienomis, – ir laisvu laiku vilkiu patinkančius drabužius. Kad šiandien – šeštadienis, tikrai nereiškia, jog šoksiu į treningo kelnes ar kitą drabužį, kuris nėra mano stiliaus, vien norėdama pasirodyti atsipalaidavusi ir besiilsinti. Taip pat – ir ruošdamasi į gamtą ar keliaudama. Žinoma, vilksiuosi treningą, jei toks bus vakarėlio aprangos kodas. Jo paisydami rodome pagarbą šeimininkams.

Laiko draugams randu visada! Jie labai svarbūs mano gyvenime. Keletas bičiulių yra itin artimi, visus juos, tokius skirtingus, labai labai myliu. Bendraudama su jais geriausiai pailsiu. Žinoma, protas bei siela puikiai ilsisi ir kai su vyru paprasčiausiai leidžiama laiką namie.

Esate ne tik labai graži, bet ir labai aukšta. Koks jūsų ūgis?

Esu metro aštuoniasdešimties ir be proto mėgstu aukštakulnius (juokiasi)!

Jei ne krepšininkė, tai – modelis? Išnaudojote savo duomenis?

Modeliavau, kai mokiausi vidurinėje mokykloje, mane buvo pasirinkusi agentūra Paryžiuje, turėjau visas galimybes daryti karjerą ten, tačiau tuo laiku studijuoti man atrodė kur kas įdomiau. Be to, visada galvojau apie rimtą specialybę, o ne apie laikiną ir trumpą modelio karjerą. Taigi manekene šiek tiek pabuvau, nors užsienyje daug nedirbau. Ta patirtis labai praverčia, kai reikia fotografuotis įvairiems projektams instagrame – spėjau išmokti pozuoti.

Daug dirbate, kad išlaikytumėte manekenės figūrą? Jai nekenkia dažni vakarėliai, kuriuose turite dalyvauti?

Dusyk per savaitę einu į pilateso treniruotes su reformeriais. Anksčiau stengdavausi sportuoti šešis kartus per savaitę, bet galiausiai supratau, kad mažiau yra daugiau. O vakarėliai?.. Aš esu labai naminė, nemėgstu vakarėlių. Man patinka lankytis restoranuose, susitikti su įdomiais žmonėmis, plepėti, bet ne eiti į kokius nors klubus. Tiesą sakant, jų nemėgau dar mokydamasi mokykloje, ką jau sakyti apie šiandieną (šypsosi).

Tekstas – DALIA MUSTEIKYTĖ


Nemokamas pristatymas
Užsakymams nuo 40 Eur
Pagalba renkantis
24/7
Patogus atsiskaitymas
Internetu arba atsiimant